Opony z kolcami - czy są potrzebne w dużym mieście?

Udostępnij

Opony z kolcami - czy są potrzebne w wielkim mieście?

Moda na kolcowane opony w Rosji jest tak wielka, że nawet mieszkańcy obu stolic chętnie zakładają "kolce" w zimie, nie myśląc o tym, że nigdy nie będą musieli jeździć po śniegu czy lodzie. Tymczasem opony kolcowane są gotowe zaoferować nie tylko korzyści na zimowych drogach, ale także szereg istotnych problemów.
Głównym celem opon kolcowanych jest pomoc rosyjskim kierowcom w radzeniu sobie z oblodzonymi lub zaśnieżonymi drogami. W połączeniu z kiepską nawierzchnią dróg, lód zwiększa ryzyko jazdy dziesięciokrotnie. Opony kolcowane pozwalają poczuć się pewniej w najgorszych oblodzonych warunkach i nie są ograniczone do minimalnych prędkości.
Opony kolcowane są równie ważne jak ubezpieczenie komunikacyjne dla mieszkańców rosyjskiej wsi, którzy zimą regularnie napotykają zaśnieżone i oblodzone drogi. Ale czy mieszkańcy dużych miast naprawdę ich potrzebują?
Po pierwsze, drogi w miastach są odśnieżane bardzo szybko, nawet w okresie obfitych opadów śniegu. Jeśli chodzi o obie stolice, to w ostatnim czasie rzadko można spotkać się z lodem lub śniegiem. Temperatury zimą z roku na rok są coraz cieplejsze, co oznacza, że nie powinno być problemów z jazdą zimą po mieście.
Guma kolcowana na zwykłym asfalcie jest nie tylko bezużyteczna, ale i niebezpieczna, ponieważ droga hamowania samochodu wydłuża się. Kwestia szkód wyrządzonych przez takie opony na i tak już zniszczonych rosyjskich drogach jest mało istotna, ale mimo to warto się nad nią zastanowić. W Europie opony z kolcami są zabronione, a tamtejsze drogi są wyraźnie lepsze niż w Rosji.
Kolejną wadą opon kolcowanych jest konieczność obowiązkowej zmiany opon na letnie. Podczas gdy wielu kierowców używa opon zimowych bez kolców poza sezonem i latem, nie będziesz w stanie bezpiecznie jeździć w kolcach po letnich drogach, zwłaszcza w deszczu.
Rozsądnym wyborem dla samochodów miejskich jest dobra guma bez kolców, która nie ustępuje kolcowanej, ale wyklucza wszystkie wady "kolców".
Uwaga właścicieli samochodów do priorytetowego wyboru opon bez kolców starają się przyciągnąć nawet przedstawicieli policji drogowej, którzy zapewniają, że będzie bezpieczniej. Jeśli nie jesteś skłonny zaufać przedstawicielom DVSI, ale posłuchaj odpowiedzi tych, którzy przeszli przez miasto na stadninach podczas ostatniego sezonu zimowego.
Wiedza o tym, jak wybrać odpowiednie opony dla właściciela samochodu jest tak samo ważna jak umiejętność korzystania z kalkulatora ubezpieczeń - od tego bezpośrednio zależy Twoje bezpieczeństwo.







30.10.2018, 3602 wyświetleń.