10 faktów, które warto wiedzieć o Hondzie Brio 2016

Udostępnij

Honda kontynuuje pracę na wszystkich cylindrach, wprowadzając na rynek indyjski jeden samochód za drugim. Po głośnej premierze modelu BR-V, japoński producent samochodów postanowił skupić się na segmencie hatchbacków z modelem Brio. Oto 10 faktów na temat Brio 2016, którym warto poświęcić trochę czasu:

10 faktów, które warto wiedzieć o Hondzie Brio 2016
    W tym roku modelowym Brio otrzyma przeprojektowaną twarz. Ma teraz błyszcząco-czarny grill z kontrastującymi chromowanymi detalami wzdłuż dolnej wargi. Honda Brio ma teraz przerobiony zderzak, z powiększoną obudową świateł przeciwmgielnych i szerszą owiewką. Światła tylne również zostały przeprojektowane na rok 2016. Jeśli czekałeś na nowy zestaw felg aluminiowych, to będziesz rozczarowany, ponieważ Honda zdecydowała się pozostać przy standardowej stylistyce z zeszłego roku. Samochody Hondy zazwyczaj mają pod maską świetne silniki benzynowe. Brio również wpisuje się w to DNA, a edycja 2016 ma niezmienione opcje napędu w stosunku do poprzedniej wersji. Jednym z kluczowych faktów, które należy wiedzieć o Hondzie Brio jest to, że producent naprawdę poprawił wygląd i odczucia wewnątrz kabiny pasażerskiej. Samochód ma całkowicie czarną deskę rozdzielczą, która została zapożyczona od starszego rodzeństwa - 2016 Amaze i BR-V. Niższe warianty Hondy Brio nadal noszą beżowe wnętrze, a "całkowicie czarny" zabieg pojawia się tylko w najwyższym wariancie. Tablica przyrządów jest całkowicie nowa, podczas gdy elementy sterujące HVAC są cyfrowe w edycji 2016 w Brio. Hamulce przeciwblokujące, system rozdziału siły hamowania, podwójne poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa ograniczające obciążenie - wszystko to jest częścią zestawu bezpieczeństwa Hondy Brio w 2016 roku. System informacyjno-rozrywkowy to podwójny DIN. Łączność jest dobrze zapewniona dzięki pełnym możliwościom Bluetooth (w tym połączenia i strumieniowe przesyłanie muzyki), a także opcjom USB i AUX. Cena Hondy Brio zaczyna się od 4 69 000 za wersję podstawową z manualną skrzynią biegów, aż do 6 86 000 za wersję z automatyczną skrzynią biegów w wersji VX. Wszystkie ceny są cenami ex-showroom, Delhi.

W przeciwieństwie do Hondy City, która jest niemal nietykalna w swoim segmencie, Honda Brio walczy z dobrze dobraną konkurencją. Maruti Swift, Grand i10 i Figo nowej generacji to doskonałe samochody, które mają wiele do zaoferowania. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Honda Brio 2016 podejmie walkę z tą dobrze zakorzenioną konkurencją.