10 najbardziej paliwooszczędnych samochodów w 2016 roku

Udostępnij

Krzycz o osiągach ile chcesz, nie da się zaprzeczyć, że indyjscy nabywcy samochodów nadal są oszczędni. Dla nich rozciąganie kilometrów paliwa jest bardzo ważne, podobnie jak kwintesencja zapytania "Kitna Deti Hai". Oto krótki przegląd 10 najlepszych samochodów paliwooszczędnych, które można kupić w 2016 roku.

Maruti Ciaz: Ciaz SHVS Diesel Hybrid jest jednym z najbardziej oszczędnych samochodów dostępnych obecnie w sprzedaży. Technologia mild-hybrid oznacza, że osiąga on zdumiewający wynik 28,09 km/l (certyfikat ARAI).

Maruti Ciaz

Maruti Celerio: Kolejny produkt Maruti-Suzuki, tym razem Celerio z dwucylindrowym silnikiem DDiS o pojemności 793 cm3, zapewniającym przebieg 27,62 km / l certyfikowany przez ARAI, jest kolejnym na liście najlepszych samochodów o niskim zużyciu paliwa w sprzedaży.

Maruti Celerio

Maruti Baleno: Maruti w rzeczywistości nie jest obce samochody o dużym przebiegu w Indiach, mając znakomitą historię wypełnioną takimi modelami. Jednym z nich jest kultowy Baleno. Wskrzeszony w nowej generacji, ten duży hatch zajmuje trzecie miejsce na liście z wynikiem 27,29 km / l (certyfikat ARAI).

Maruti Baleno

Honda Jazz: Japoński rywal Hondy przełamuje hegemonię MSIL. Od dawna znany ze swoich gładkich jak masło układów napędowych, które zapewniają więcej niż moc przy jednoczesnym zachowaniu oszczędnych nawyków w zakresie zużycia paliwa, Jazz z silnikiem wysokoprężnym zasługuje na tę reputację. Honda wyposażyła silnik o mocy 99 KM w wyższą przekładnię, aby zapewnić deklarowany przebieg 27,32 km / l.

Honda Jazz

Tata Tiago: W pierwszej piątce listy samochodów paliwooszczędnych 2016 roku znalazł się najnowszy mały samochód Tata Motors - Tiago. Wszechstronny rywal (i pod wieloma względami lepszy) dla uznanej konkurencji, napędzany 1,05-litrowym silnikiem Revotorq hatch zwraca średnio 27,28 km / l.

Tata Tiago

Tata Nano: Kolejny mały hatch z domu Tata, tym razem rewolucyjny Nano. Teraz w awatarze GenX, Nano o pojemności 624 cm3, podobnie jak Celerio, jest napędzany dwucylindrowym silnikiem, choć w wersji benzynowej. Osiąga średnie spalanie na poziomie 23,1 km/l.

Tata Nano

Maruti Alto 800: Małe hatch'e w rzeczywistości dominują w grze o wydajności paliwowej napędzanej benzyną. Alto 800 jest kolejnym na liście najbardziej oszczędnych samochodów ze stajni Maruti-Suzuki, zwracając przebieg 24,7 km / l (deklarowany).

Maruti Alto 800

Renault Kwid: Na początku ubiegłego roku, francuski producent Renault uznał, że jest najpoważniejszym rywalem w segmencie małych samochodów. KWID rozpalił listy sprzedaży i połączył świetną stylistykę, przestrzeń wewnętrzną i funkcje z gwiezdnymi nawykami picia, aby znaleźć się na liście najbardziej oszczędnych samochodów z przebiegiem 25,17 km / l certyfikowanym przez ARAI.

Renault Kwid

Mahindra KUV100: Mahindra zatarła granice między hatchbackiem a SUV-em swoim KUV100, a tym samym dała kupującym szansę wyjścia poza konwencjonalne myślenie. Dobrze jest więc zobaczyć, jak mała Mahindra zwraca deklarowany wynik 25,32 km / l. Całkiem nieźle jak na 6-miejscowy samochód!

Mahindra KUV100

Ford Figo: Ford Figo przeszedł do sedana poniżej 4 metrów w swojej najnowszej iteracji jako Ford Figo Aspire. Z 99 KM pod maską i deklarowaną wartością 25,83 km / l, Aspire jest jednym z najlepszych kompaktowych sedanów, które z dumą noszą niebieską owalną plakietkę.

Ford Figo