10 najlepszych lekkich samochodów

Udostępnij

Czy to hatchback samochodów w Indiach, luksusowe super samochodów lub samochodów sportowych, wszystko przychodzi do wydajności na koniec dnia. Jednak punkt wysokiej wydajności samochodów nie zależy całkowicie od wydajności i układu napędowego tylko, czy to dla samochodów w Indiach lub gdziekolwiek na świecie. Waga samochodów ma dość duży wpływ na ogólną wydajność samochodów. W rzeczywistości, idealna waga samochodu jest kluczowym czynnikiem do określenia idealnej formuły sukcesu takich samochodów. Z oczywistych powodów, mniejsza waga oznacza lepszą obsługę samochodów. Oznacza to, że pojazd będzie oczywiście oferował lepsze manewrowanie przy dużych prędkościach. Oto lista najlepszych lekkich samochodów, które wywarły wpływ na przemysł motoryzacyjny.

Mazda MX-5 Miata: Jeśli chodzi o lekkie samochody, Mazda MX-5 Miata z 2011 roku jest przykładem kompaktowego roadstera, który waży 2200 funtów. Nawet po wielu ulepszeniach i modyfikacjach, samochód nadal waży zaledwie 2480 funtów. Generuje on około 167 koni mechanicznych z 2-litrowego, czterocylindrowego silnika. Moment obrotowy samochodu wynosi 140 funtów.

Mazda MX-5 Miata

Lotus Elise: Lotus Elise z 2011 roku podjął formułę roadsterów do ostatecznego optimum przy niesamowitej masie własnej wynoszącej tylko 2010 funtów. Ten samochód jest jednym z najlżejszych samochodów sportowych w historii. Model działa na 1,8-litrowy silnik, czterocylindrowy młyn bazowy, który jest wystarczająco dobry, aby produkować 190 KM i 133 funtów momentu obrotowego.

Lotus Elise

Honda CR-Z: Hatchback samochody w Indiach może mieć do uruchomienia dla swoich pieniędzy, jeśli 2011 Honda CR-Z jest uruchomiony w kraju. Hatch waży zaledwie 3164 funtów - lżejszy niż większość innych konkurentów zasilanych bateryjnie. Czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra generuje moc 122 KM i moment obrotowy 128 stóp sześciennych. Zobacz więcej samochodów marki honda.

Honda CR-Z

Tesla Roadster: Tesla Roadster może wydawać się być bestia maszyny, jeśli chodzi o wygląd i wydajność; jednak samochód waży 3273 funtów tylko. Co ciekawe, większość wagi samochodu jest przyczynia się przez baterię. Moc samochodu wynosi 288 KM, a moment obrotowy 273 funty.

Tesla Roadster

Mazda RX-8: Mazda RX-8 z 2011 roku to kolejne kompaktowe coupe, które trafiło na pierwsze strony gazet dzięki swojej lekkości. Klasyczne coupe, które waży tylko 3064 funtów, działa na 1,3-litrowym młynie, który generuje 232 KM mocy i 152 funtów momentu obrotowego.

Mazda RX-8

Ariel Atom: Innym samochodem, który trafił na pierwsze strony gazet ze względu na swoją lekką naturę jest 2011 Ariel Atom, który nieco przypomina bolidy F1. Samochód waży tylko 1350 funtów i jest jednym z najbardziej szanowanych samochodów na torze.

Ariel Atom

Porsche Cayman: Porsche Cayman może być znane światu jako najwyższe dwumiejscowe coupe o super wyglądzie i osiągach. Jednak to, co leży poza nim, to lekkość. Samochód waży zaledwie 2932 funty i przeszedł długą drogę, aby udowodnić swoje możliwości na torze. Zobacz więcej samochodów porsche.

Porsche Cayman

Nissan 370Z: Nissan 370Z ma masę własną tylko 3232 funtów i jest jednym z najlżejszych samochodów w historii motoryzacji. Jest napędzany przez 3,7-litrowy silnik V-6, który generuje 332 KM mocy i 270 stóp momentu obrotowego. Zobacz więcej samochodów nissan.

Nissan 370Z

Twizy: Oprócz regularnych wariantów samochodów, niektóre specjalne samochody chwyciły nagłówki gazet, jeśli chodzi o aspekt lekkości. Uroczo wyglądający Twizy waży tylko 474 kg, bijąc wszelkie rekordy. Samochód jest w stanie wyprodukować 17 PS mocy i jest napędzany przez silnik elektryczny. Zobacz więcej samochodów renault.

Twizy

Caterham Superlight R400: Caterham Superlight R400 to kolejny model jest wśród najlżejszych modeli, który ma masę własną 500 kg. 400 w jego nazwie reprezentuje jego stosunek mocy do wagi, który jest 400 PS na tonę. Pamiętając o tym, że Lamborghini Aventador ma stosunek mocy do wagi 436 PS na tonę, ten samochód jest całkiem imponujący z 2,0-litrowym młynem.

Caterham Superlight R400