10 najlepszych samochodów elektrycznych

Udostępnij

Samochody elektryczne były kiedyś postrzegane jako niepraktyczna i niemożliwa do zrealizowania alternatywa dla benzyny lub oleju napędowego, ale dzisiejsze pojazdy elektryczne stanowią realną opcję dla nabywców samochodów przyjaznych dla środowiska. Akumulatory są lżejsze, mniejsze i tańsze niż w poprzednich modelach, a zasięg jazdy został zwiększony. Choć w Indiach nie ma jeszcze zbyt wielu samochodów elektrycznych, rząd ogłosił ostatnio zachęty dla samochodów elektrycznych lub podłączanych do sieci. To posunięcie może zachęcić producentów samochodów do zwiększenia inwestycji w samochody elektryczne i hybrydowe w Indiach. Oto lista najlepszych samochodów elektrycznych, które można kupić na rynkach międzynarodowych

Tesla Model S 85 kWh - Zasięg Tesli Model S różni się w zależności od wariantu. Model 85 kWh oferuje doskonały zasięg 265 mil. Model ten jest drogi, ale koszt przejechania jednej mili i wysoki komfort jazdy uzasadniają jego cenę.

Tesla Model S 85 kWh

RAV4 EV - RAV4 EV ma zasięg elektryczny 103 mil. Jest to najbardziej wydajny samochód elektryczny w Stanach Zjednoczonych z wynikiem 76 MPGe wg EPA.

RAV4 EV

Fiat 500e - mini EV oferuje doskonałą stylistykę oraz znaczny zasięg i wydajność. Na pełnym ładowaniu może przejechać do 87 mil.

Fiat 500e

Mercedes Klasy B z napędem elektrycznym - Mercedes-Benz wprowadził klasę B z napędem elektrycznym, aby konkurować z BMW i3. Ten samochód elektryczny może przejechać do 85 mil po pełnym naładowaniu. W tym modelu Klasy B zastosowano układ napędowy pochodzący z firmy Tesla.

Mercedes Klasy B z napędem elektrycznym

Nissan Leaf - Jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Samochód ma zasięg elektryczny 84 mil i oferuje wysoką wydajność 114 MPGe.

Nissan Leaf

Volkswagen e-Golf - ten samochód może przejechać do 83 mil na pełnym ładowaniu. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej wydajnych pojazdów elektrycznych, osiągający 116 MPGe.

Volkswagen e-Golf

Chevrolet Spark EV - dzięki zasięgowi elektrycznemu wynoszącemu 82 mile Chevy Spark EV osiąga w Stanach Zjednoczonych doskonałą wydajność 119 MPGe.

Chevrolet Spark EV

BMW i3 - BMW wprowadziło markę i-brand specjalnie dla swoich samochodów hybrydowych i elektrycznych. Czysto elektryczny model i3 jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i wydajnych samochodów w swojej klasie. Po pełnym naładowaniu może przejechać nawet 81 mil.

BMW i3

Ford Focus Electric - to niedrogi, ale wydajny samochód elektryczny o szacowanym zasięgu 76 mil.

Ford Focus Electric

Smart ForTwo Coupe - najmniejsza i najbardziej przystępna cenowo opcja dla nabywców samochodów elektrycznych. Jest to obecnie jedyny pojazd elektryczny dostępny z opcją kabrioletu. Po pełnym naładowaniu ma zasięg do 68 mil na jednym tankowaniu.

Smart ForTwo Coupe

Mamy nadzieję, że nasza lista najlepszych samochodów elektrycznych pomoże Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie.