3 kroki jak prowadzić samochód z ręcznym drążkiem lub shiftem

Udostępnij

Prowadzenie samochodów z ręczną skrzynią biegów, znany również jako stick shift, może być nerwowy dla wielu kierowców zarówno dla starych i młodych. Jednak, gdy stajesz się wykwalifikowany na jak przeprowadzić go, oczywiście po odrobinie praktyki, a następnie jazdy takich samochodów stick shift jest dość łatwe. Wraz z tego typu, wiele producentów samochodów są również oferowanie samochodów z automatyczną skrzynią biegów dla tych kierowców, którzy uważają, że ręczna skrzynia biegów jest ciężka jazda. Sprawdź ważne 3 proste kroki, jak prowadzić samochód z ręcznym drążkiem / Shift. Ten samochód przewodnik jazdy będzie kierować w trakcie procedury uczenia się, jak prowadzić stick shift zamiast, wraz z oferując kilka wskazówek, w jaki sposób odnieść sukces i uniknąć pułapek.

Jak prowadzić samochód z ręcznym drążkiem lub shift

Bądź zaznajomiony z Twojej drodze dookoła

W samochodach z ręczną skrzynią biegów, kierowcy muszą zmienić biegi dla siebie. Większość samochodów ma 4 lub 5 prędkości z przodu, plus wsteczny. Z zamiarem opanowania procedury, należy zapoznać się z następującymi punktami:

    Pedał sprzęgła znajduje się w odległej lewej części i jest używany, gdy przechodzisz w dół lub w górę z jednego biegu na drugi.
    Neutralny nie jest właściwie biegiem, ale w rzeczywistości jest to nie występowanie biegu.
    W większości samochodów, drugi bieg jest w rzeczywistości koniem roboczym.
    Bieg wsteczny różni się w pewnym stopniu od pozostałych. W związku z tym, nie należy cofać wokół bloku, aby po prostu przejechać swój czas.
    Pedał gazu, który znajduje się w odległej prawej, jest w rzeczywistości dość działa w towarzystwie biegów, aby zaoferować Ci moc silnika na różnych etapach.

Zdobądź wiedzę na temat kół zębatych

Stać się wykwalifikowanych w miejscu wraz z uczuciem przemijania w trakcie biegów. Jeśli przynieść do zatrzymania w połowie drogi, będziesz miał poczucie usłyszeć bardzo unlikeable szlifowania hałasu, który oznacza, że Twój samochód nie jest w biegu. Przesunąć bieg przed masz poczucie usłyszeć, że głośny irytujący dźwięk.

Uruchamianie samochodu

Umieść pojazd w pozycji neutralnej przed rozpoczęciem, lub będziesz po prostu skakać i zamrożenie samochodu. Alternatywnie, rozpocząć pojazd w biegu za pomocą pedału sprzęgła, który jest popychany w kierunku podłogi, a po tym przesunąć go do trybu neutralnego, uwolnić pedał sprzęgła, i po prostu pozwolić samochód, aby mieć ciepło. Kierowcy mogą również sprawdzić ich przewodnik jazdy samochodem, aby uzyskać więcej informacji na temat rozruchu pojazdu.