Aaradhya Bachchan dostaje Mini Coopera jako prezent urodzinowy

Udostępnij

"Pieniądze nie mogą kupić szczęścia". Powiedzenie to wydaje się niepoprawne, gdy widzimy lub słyszymy o bollywoodzkich gwiazdach, które obdarowują łabędzimi i drogimi samochodami swoich członków rodziny, przyjaciół i współgwiazd, aby wyrazić swoją miłość. Abhishek Bacchan jest znany z kupowania i obdarowywania drogimi samochodami członków swojej rodziny i przyjaciół.

Aaradhya Bachchan dostaje Mini Coopera jako prezent urodzinowy

Aktor, niedawno, podarował swój ulubiony Mini Cooper swojej córce Aaradhya Bachchan na jej pierwsze urodziny. Cooper jest jednym z najpopularniejszych samochodów celebrytów w Indiach, który jest również własnością Deepiki Padukone, Diany Penty, Saifa Ali Khana i innych.

Samochody Mini w Indiach nie są częstym widokiem, ponieważ skład produktu jest w sprzedaży dopiero od kilku lat. Brytyjski automaker wprowadził nową generację kultowego Coopera (zarówno w wersji 3, jak i 5-drzwiowej) w opcji z silnikiem diesla w 2014 roku. BMW India wprowadziło 16 marca 2015 roku w kraju zorientowanego na osiągi Coopera S (3-drzwiowy benzynowy).

Cooper, zarówno w wersji 3-drzwiowej, jak i 5-drzwiowej, ae teraz dostępny z nowym 2,0-litrowym silnikiem benzynowym twin-turbo o mocy 192 KM oraz opcjami silnika wysokoprężnego o pojemności 1496 cm3 i mocy 114 KM. Dzięki sportowej stylizacji nadwozia i stylistyce neo retro, samochód przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka. Charakteryzuje się sześciokątną kratą, maską typu clamshell, pływającym dachem, okrągłymi reflektorami i różnymi elementami stylizacyjnymi.

Nowy model zorientowany na osiągi dzieli platformę przednich kół UKL z normalną wersją z silnikiem Diesla. Jest jednak oferowany z kilkoma opcjami personalizacji dachu, naklejek, kół i wnętrza. Otrzymuje nowe przednie zawieszenie i zmodyfikowane tylne zawieszenie. Wewnątrz, Cooper czuje się bardzo pluszowy i wygodny. Jest to jeden z najfajniejszych samochodów Mini w Indiach.

Ciekawe fakty o Mini Cooperze

    Cooper był własnością wszystkich czterech członków 'The Beatles'. George Harrision, członek zespołu, miał dostosowane "psychodeliczne Mini", które pojawiło się w filmie o nazwie - The Magical Mystery Tour - w 1967 roku. Unikalna stylizacja Coopera sprawiła, że stał się on jednym z najpopularniejszych samochodów dla celebrytów w Hollywood. Samochód wystąpił również w słynnych filmach, takich jak Austin Powers i The Italian Job. W 1999 roku Cooper został uznany za drugi najbardziej wpływowy samochód XX wieku. Samochód został również nagrodzony jako "Najlepszy samochód wszech czasów" przez Autocar i Motor Magazine w 1961 roku. Od czasu przejęcia produkcji przez BMW sprzedano ponad 1 milion Mini. Morris Minor Mini był pierwszym brytyjskim samochodem, który w 1961 roku sprzedał się w liczbie ponad 1 000 000 sztuk. Cooper S był samochodem zwycięzców w Rajdzie Monte Carlo w 1964, 1965 i 1967 roku.