Auto Przewodnik Jak uruchomić samochód kablami

Udostępnij

Będąc motoristą, nie jest dziwne dla nikogo, aby zobaczyć ludzi stojących na poboczu drogi z uszkodzonym pojazdem. Podczas gdy czasami powodem jest awaria silnika; kilka razy powodem jest martwy akumulator, z powodu którego staje się dość trudne dla samochodu / pojazdu do zapłonu rozpocząć. Najlepszym i natychmiastowym sposobem na uruchomienie samochodu w takim stanie jest metoda Jump Start Car. W tej metodzie akumulatory obu samochodów, pracującego i uszkodzonego, są połączone ze sobą za pomocą kabli. Zapłon z działającego samochodu jest podawany do uszkodzonego samochodu i zaczyna on pracować. Po uruchomieniu, regularny system ładowania samochodu będzie ładować i zaczyna działać normalnie, a zatem dodatkowe źródło może być usunięte.

Jak uruchomić samochód przez skok

Jednym z najważniejszych urządzeń wymaganych dla procesu jump start samochodu jest kable Jumper. Są one wykonane z izolowanych przewodów i klipsów aligatorskich, na obu końcach, które łączą niepełnosprawny pojazd z pomocniczym źródłem. Te klipsy są przede wszystkim dwa kolory, czerwony i czarny. Podczas gdy klipsy koloru czerwonego oznaczają dodatnie (+) zaciski; czarne reprezentują ujemne (-) zaciski.

akumulator

Teraz, pozwól nam zrozumieć proces jump start car w szczegółach. Poniżej są kroki, które będą opisywać, jak skoczyć uruchomić samochód:

  • Przed połączeniem akumulatorów obu samochodów, należy zauważyć, że potencjał napięcia obu akumulatorów jest podobny.
  • Upewnij się, że oba samochody nie dotykają się wzajemnie i zapłon jest wyłączony.
  • Dwa bieguny obu akumulatorów muszą być podłączone do odpowiednich zacisków za pomocą kabli zworkowych.
  • Po podłączeniu obu akumulatorów należy odsunąć się od pojazdów i uruchomić zapłon samochodu ze sprawnym akumulatorem.
  • Pozostawić pojazdy w tej sytuacji na 4-5 minut, a następnie spróbować uruchomić uszkodzony samochód. Jeśli nie uda się go uruchomić, należy powtórzyć tę samą procedurę.
  • Gdy zepsuty samochód zacznie działać po tym procesie, usuń wszystkie połączenia i pojazd jest gotowy do jazdy.

Są to niektóre z kroków, które powinny być przestrzegane w przypadku, gdy nie wiesz, jak uruchomić samochód w sytuacji awarii baterii.

W wielu przypadkach, gdy akumulator samochodu w dół, jak go uruchomić, jest to z pewnością szybka i skuteczna metoda uruchamiania pojazdu.

W Indiach, jak również, natknąłem się na kilka incydentów, gdy ludzie twarz martwych problemów baterii i nie są świadomi tego, jak skoczyć uruchomić samochód. Nowe samochody w Indiach nie dostać złamane tak łatwo, ale stare robią, bardzo często. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, jak uruchomić samochód, gdy akumulator jest martwy w Indiach. Konsumenci na rynku szukać używanych samochodów w Indiach, które mogą dostać w przystępnej cenie, ale jeden nie jest naprawdę pewien co do jego wydajności, z powodu których napotykają wiele problemów po zakupie jest wykonane.