Chemical Guys – środki do ochrony lakieru

Udostępnij

Chemical Guys to doskonała marka różnego rodzaju produktów przeznaczonych do dbania o lakier samochodów. Obejmuje ona całą gamę produktów od samych lakierów samochodowych po woski, które nakłada się jako dodatkową warstwę ochronną na powłokę lakieru samochodowego.

W ofercie Chemical Guys można odnaleźć produkty przeznaczone dla klasycznych lakierów o prostym połysku, jak również chemię do lakierów typu metalik cechujących się agresywnymi, soczystymi kolorami. Dodatkiem do propozycji Chemical Guys są również szampony samochodowe, w tym specjalne szampony do pojazdów z lakierem matowym oraz szampony poprawiające połysk samochodów, które zostały stworzone do bycia zauważanymi na drodze.

Zapachy i akcesoria Chemical Guys

Równie istotnym działem firmy Chemical Guys jest jej część zajmująca się produkcją zapachów w sprayu do rozpylania w kokpicie samochodu. Dzięki nim możliwe jest zapewnianie zawsze świeżego zapachu w aucie. W tym samym dziale powstają także produkty Chemical Guys pomagające w dbaniu o odpowiednią czystość i zapach pojazdu, takie jak na przykład narzędzia do polerowania felg i lakieru czy rękawice z mikrofibry ułatwiające czyszczenie wnętrza.

Wosk do czarnego lakieru

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Chemical Guys jest wosk do czarnego lakieru. Opiera się on o opatentowaną przez firmę technologię poprawy koloru czarnego. Dzięki niej wydobywana jest głębia koloru lakieru i zwłaszcza w silnym słońcu będzie można liczyć na to, że auto będzie się mocno wyróżniało na tle innych czarnych pojazdów.

Wosk samochodowy

Tajemnicą sukcesu tego wosku jest jego spójność molekularna uzyskiwana poprzez przygotowanie z wykorzystaniem specjalnego procesu bez obróbki cieplnej. Spójność molekularna oznacza większą trwałość powłoki oraz jej lepsze związanie z lakierem, co przekłada się na stworzenie bariery skutecznie odpychającej wszelkie zanieczyszczenia od lakieru. Powstała bariera jest śliska i nic do niej nie przywiera. Jest ona w stanie także całkiem skutecznie odpychać wodę.

Powłoka woskowa Chemical Guys jest bardzo łatwa do nakładania w porównaniu z innymi woskami, jak również jej polerowanie nie nastręcza przesadnych trudności. Konsystencja wosku Chemical Guys sprawia wręcz, że jego nakładanie za pomocą ściereczki z mikrofibry oferowanej przez Chemical Guys można porównywać do zabawy i relaksu.

Chemical Guys Lava

Lava to handlowa nazwa polimeru uzyskanego w laboratoriach firmy Chemical Guys. Ten polimer, czyli związek chemiczny tworzący bardzo długie łańcuchy, powstał w wyniku badań nad sposobem postrzegania kolorów przez ludzi. Analiza refrakcji, czyli odbijania i rozszczepiania światła, umożliwiła stworzenie produktu wydobywającego piękno każdego lakieru.

Lava jest produktem rewolucyjnym i w zasadzie nie posiada odpowiedników na rynku. Radzi sobie nawet z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi i potrafi skutecznie chronić przed wpływem deszczu oraz promieniowania UV. Zewnętrzna warstwa polimeru jest twarda, co z kolei zapewnia wysoki poziom odporności na działanie czynników mechanicznych.