Colour Lock – produkty

Udostępnij

Zestaw Colourlock przeznaczony do pielęgnowania tapicerki skórzanej

Zabezpiecza skórę przed wycieranie, temperaturą, promieniowaniem słonecznym. Stosowane regularnie będzie przedłużać żywotność i atrakcyjność i umożliwia usuwanie zabrudzeń oraz plam z tapicerki.

W zestawie mamy:

Środek czyszczący Strong – to środek czyszczący, który usuwa zabrudzenia i plamy na skórach gładkich. Nie powinno się go stosować do skór otwartych i szorstkich. Działanie tego środka należy również wcześniej sprawdzić w niewidocznym miejscu. Należy nanosić wytworzoną piane na szczoteczkę. Nie nakłada się jej bezpośrednio na skórę. Poszczególne elementy czyści się pianą ruchem okrężnym od szwu do szwu. Następnie zbieramy resztki piany miękką ściereczką. W przypadku mocnych zabrudzeń należy powtarzać. Pozostawić skórę do wyschnięcia, po czyszczeniu używać środka pielęgnującego i konserwującego.

Preparat konserwujący (150 ml) - Utrwalacz do skór – to środek ochronny, który będzie przeznaczony do skór gładkich, które są narażone na zniszczenie. Środek jest oparty o technologię polimerową. Tworzy warstwę ochronna, która będzie chronić farbę i zapobiega wycieraniu. Zawsze działanie środka musimy sprawdzić w miejscu niewidocznym. Preparat stosuje się na suchą skórę i po zastosowaniu środka czyszczącego. Nanosimy kolistymi ruchami miękką ściereczką. Zostawiamy do wyschnięcia. Skuteczna ochrona skóry będzie przez kolejne trzy miesiące. Skóry starsze trzeba dodatkowo konserwować po godzinie środkami pielęgnującymi.

Konserwacja tapicerki samochodowej

Colourlock Strong Cleaner 200ml - mocny cleaner do skóry

To specjalny środek czyszczący, który będzie skutecznie usuwał plamy i zabrudzenia w skórach gładkich. Strong Clean posiada specjalną kombinacje składników czyszczących skóry. Usuwa zabrudzenia z powierzchni, nie wyciera farby ani nie będzie powodować uszkodzenia skóry. Płyn będzie niwelował nieprzyjemne zapachy typu dym papierosowy, pot czy zapachy kuchenne.

Stosowanie – środek będzie nadawał się do stosowania w czyszczeniu skór gładkich w autach oraz meblach skórzanych. Można bez problemu stosować ten produkt na walizkach, torbach czy galanterii skórzanej. Zaleca się używanie produktu do mocnych zabrudzeń na jasnych tapicerkach. Gdy zabrudzenia występują w miejscach trudnodostępnych można dodatkowo zastosować szczotkę czyszczącą. W celu ochrony skóry przed zabrudzeniem ponownym po czyszczeniu trzeba ją konserwować odpowiednim środkiem.

Przed pierwszym użyciem zaleca się nanosić nieco środka w miejscu niewidocznym, by zobaczyć jak w praktyce będzie wyglądał. Świeże plamy usuwać można natychmiast z pomocą szmatki dobrze wchłaniającej wilgoć. Nakłada się pianę na gąbkę, czyści delikatnie okrężnymi ruchami. Pozostałości usuwa miękką szmatką. W razie konieczności należy taką czynność powtarzać. Co jakiś czas należy także przepłukać szczotkę w wodzie, by skutecznie usuwać pozostałości z piany jakie mogą się pojawiać. To istotna sprawa, by nie przenosić piany na poszczególne elementy, gdy będzie chciało się już uniknąć tej piany, która wcześniej została zabrudzona.