Jaguar i Land Rovers JustDrive App

Udostępnij

Jest to era, w której większość producentów samochodów oferuje kilka funkcji technicznych, aplikacji i akcesoriów samochodowych zwiększających komfort w Indiach i innych krajach. Mówiąc o systemach samochodowych, które oferują dziś producenci samochodów, pomagają kierowcy kontrolować swój smartfon w podróży.

Aplikacja justdrive Jaguara i Land Rovera

Podczas gdy inni producenci samochodów pracują do wdrożenia Andorid Auto i Apple CarPlay aplikacji w swoich pojazdach, brytyjski producent samochodów - Jaguar Land Rover - wziął skok do przodu i wprowadził JustDrive app. Firma ogłosiła również otwarcie swojego pierwszego zagranicznego ośrodka badawczo-rozwojowego, skupiającego się na przyszłych technologiach infotainment i łączności w samochodach, w Portland w stanie Oregon.

Aplikacja Just Drive, która zadebiutowała podczas 2014 LA Auto Show, oparta jest na nowej platformie infotainment InControl firmy i dostępna jest we wszystkich pojazdach Jaguar i Land Rover z roku modelowego 2015. Ta technologia łączności w samochodzie pomoże firmie rywalizować z niemieckimi triami - Mercedes-Benz, Audi i BMW.

Ta technologia aplikacji opiera się na smartfonie kierowcy i przesyła dane do pojazdu przez USB. Odtwarza dźwięk rozmów i audio poprzez połączenie Bluetooth. Obsługuje zarówno Apple iOS8 jak i telefony z systemem Android. Ta aplikacja jest bezpłatna do pobrania, i będzie stale aktualizowana przez firmę. Gdy aplikacja łączy się z pojazdem, wyświetla ekran z niektórych istotnych informacji, takich jak informacje o dojeździe, aktualizacje pogody, wiadomości itp.

Interfejs aplikacji dzieli środek i pokazuje dane mapy i nawigację po prawej stronie oraz skróty tekstowe dla trzech głównych funkcji (Go, Talk i Playing) po lewej stronie. Dedykowane przyciski sterujące, do wprowadzania głosowego i ustawień, są umieszczone na dole. Interfejs może dzielić istniejące informacje o źródle dźwięku i mapie. Podobnie jak Apple CarPlay i Android Auto, aplikacja Jaguar Land Rover posiada zintegrowany z ekranem dotykowym system komend głosowych.

Aplikacja justDrive, opracowana przez CloudCar z Doliny Krzemowej, jest wzmocniona jednym z najbardziej zaawansowanych pakietów rozpoznawania mowy na świecie. Kierowca może wysłać wiadomość tekstową, jednocześnie prowadząc pojazd. Wystarczy, że kierowca wyda polecenie "SMS Mike", a następnie "Spóźnię się", aby dostarczyć wiadomość na numer kontaktowy zapisany w jego smartfonie. Kierowca może również wydać polecenie "Wyślij sms-a do Mike'a o mojej lokalizacji", aby dostarczyć link do mapy z aktualną lokalizacją pojazdu. Dostęp do źródeł dźwięku umożliwiają elementy sterowania głosowego, które umożliwiają odtwarzanie plików MP3 zapisanych w pamięci smartfona.

Ta darmowa aplikacja oferuje różne inne aplikacje głośnomówiące kontroli, takie jak Pandora, Spotify, Parkopedia, Stitcher, Twitter, IheartRadio, Yelp i wiele innych. Urzędnicy twierdzą, że aplikacja oferuje niezrównany poziom łączności dla interakcji społecznych, mediów, nawigacji, usług informacyjnych i wyszukiwania głosowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu rozproszenia uwagi kierowcy.

Więcej na: http://autodetailing.edu.pl