Jak dochodzić roszczeń z tytułu ubezpieczenia autocasco?

Udostępnij

Jeśli jeździsz regularnie, istnieją duże szanse, że Twój samochód może zostać uszkodzony w jakimś zdarzeniu lub możesz wpaść na wypadek. Jest wielu, którzy nie mają pojęcia o tym, jak ubiegać się o ubezpieczenie auto i wypełnić różnego rodzaju formalności w ramach procesu. Istnieją różne rodzaje roszczeń, które mogą być dokonywane na podstawie ubezpieczenia samochodu podjęte. Aby uzyskać lepszy podgląd, przeczytaj na poniższym przewodniku krok po kroku, który wyjaśnia, jak dochodzić roszczeń w ramach ubezpieczenia auto.

Jak złożyć wniosek o ubezpieczenie samochodu
  Kiedy zgłosić roszczenie: Jak tylko samochód ulegnie wypadkowi należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Jesteś zobowiązany do złożenia wniosku o ubezpieczenie samochodu, gdy samochód zostanie:
  Zdewastowany. Skradziony. Uszkodzony przez pożar, ciężkie warunki pogodowe lub inne zdarzenia nie będące wypadkiem.
  Informacje potrzebne do złożenia wniosku: Kiedykolwiek będziesz prosił firmę ubezpieczeniową o pomoc finansową, upewnij się, że masz przy sobie następujące dokumenty:
  Twoje pełne imię i nazwisko oraz numer polisy. Datę rozpoczęcia i zakończenia polisy ubezpieczeniowej. Datę i godzinę zdarzenia. Numer telefonu, nazwisko i adresy wszystkich pasażerów, świadków i kierowców. Numer tablicy rejestracyjnej i prawo jazdy wszystkich kierowców.
  Podstawowe kroki przy składaniu wszelkiego rodzaju roszczeń: Po skontaktowaniu się z firmą ubezpieczeniową, Państwa sprawa o roszczenie przejdzie przez następujące etapy:
  Przydzielenie sprawy: Państwa sprawa zostanie przydzielona do profesjonalnego agenta, który będzie pracował nad Państwa roszczeniem. Spotkanie: Spotkanie zostanie ustalone z profesjonalistą ubezpieczeniowym w celu omówienia Państwa sytuacji i zakresów ubezpieczenia. Ocena: Będzie obejmować szereg rzeczy, takich jak inspekcja pojazdu, badanie dowodów, warunki płatności i tak dalej. Rozwiązanie: Obejmuje głównie odpowiednią zapłatę dla podmiotu. Zamknięcie sprawy: Ponieważ to Ty jesteś właścicielem pojazdu, Twoja firma ubezpieczeniowa może poprosić Cię o naprawienie drobnych szkód w Twoim samochodzie. Należy jednak upewnić się, że trwałe naprawy nie zostaną dokonane przez Państwa, chyba że zapłata zostanie zatwierdzona przez firmę ubezpieczeniową.
  Roszczenie za obrażenia fizyczne: O ile nie ponoszą Państwo winy za wypadek, Państwa firma ubezpieczeniowa będzie odpowiedzialna za pokrycie Państwa obrażeń cielesnych. Jednakże, jeśli nie ponoszą Państwo winy, mogą Państwo uzyskać odszkodowanie za obrażenia w ramach ubezpieczenia Personal Injury Protection (PIP). Istnieją również inne rodzaje opcjonalnych pokryć leczniczych, które mogą pomóc, jak pokrycie płatności medycznej lub pokrycie nieubezpieczonego kierowcy. Ten ostatni jest jednak oferowany z samochodami w Indiach.