Jak prawidłowo "zapalić" baterię

Udostępnij

 

Zima zawsze przychodzi niespodziewanie i stary akumulator zawodzi w najgorszym możliwym momencie. Niewielu jest szczęśliwców, których taka sytuacja nie spotkała. Opowiedzmy szczegółowo, jak "zapalić" martwą baterię, nie psując niczego. W zasadzie nie ma nic trudnego, należy tylko przestrzegać pewnych zasad.

Tak więc, przewody do "zapalniczki" ze specjalnymi zaciskami znalezione, pomoc się znalazła, samochód dawcy zaparkowany na tyle blisko, że nie było problemu z długością przewodów.

1. wyłączyć silnik pojazdu dawcy (!).

Podłączyć bieguny dodatnie martwego akumulatora i akumulatora dawcy (czerwony przewód jest zwykle używany jako biegun dodatni).

3. klemę czarnego przewodu przypiąć do zacisku minusowego akumulatora dawcy. drugi krokodylek najlepiej przymocować do metalu, blisko rozrusznika lub alternatora. Jeśli jest to trudne, można podłączyć klemę do bieguna ujemnego rozładowanego akumulatora. W momencie połączenia może dojść do przeskoku iskry - nic wielkiego.

4. Wszystkie przewody są na swoim miejscu, nic nie pomieszaliśmy. Teraz nadszedł czas, aby uruchomić silnik pojazdu dawcy. Siadamy w odpalonym samochodzie i rozgrzewamy się przez 10-15 minut, aby dokonać próbnego rozruchu (im głębiej udało Ci się rozładować akumulator, tym dłużej trwa jego ponowne naładowanie).

5. Wyłączyć silnik samochodu dawcy (!).Nie odłączając przewodów, spróbuj uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem. Silnik się włącza - świetnie, jeśli nie, ważne jest, aby zrozumieć, co się dzieje. Jeśli rozrusznik nie odpala dobrze, ale nadal nie odpala, doładuj jeszcze trochę akumulator (rozgrzejmy go przez około 10 minut). Jeśli rozrusznik nie kręci korbą, a silnik nadal nie chce zapalić, to znaczy, że naładowany akumulator nie wystarcza do uruchomienia silnika. Niestety, będziesz musiał zająć się świecami zapłonowymi lub pozostawić to zadanie profesjonaliście.

WAŻNE: ekspresowe ładowanie akumulatora (zapalniczka) z zasady pozwala osiągnąć sukces tylko wtedy, gdy akumulator jest rozładowany z powodu mrozu, a nie w wyniku długotrwałych i uporczywych prób uruchomienia silnika . Konstrukcja nowoczesnych pojazdów wymaga specjalistycznej wiedzy, powierz opiekę nad swoim samochodem profesjonalistom !

Więcej na: http://autodetailing.edu.pl