Jak sprawdzić wyciek oleju silnikowego?

Udostępnij

Nawet najprostszy silnik jest fascynującym dziełem inżynierii, w którym szereg części o różnych tolerancjach i zróżnicowanym składzie funkcjonuje razem. Gdy mamy do czynienia z działaniem metal-against-metal, pojawia się tarcie i nie trzeba dodawać, że musi być ono kontrolowane. Nowe samochody są zwykle objęte gwarancją i pochodzą z zapewnieniem, że nigdy nie były używane. Więc jeśli coś pójdzie nie tak, dealer / producent zajmuje się tym. Nie jest tak samo w przypadku samochodów używanych.

Jak sprawdzić, czy nie ma wycieku oleju silnikowego

Kiedy ktoś kupuje pre-owned, istnieje duża szansa, aby być saddled z cytryną, jeśli nie jest ostrożny. Silnik jest sercem samochodu jest również jednym z najbardziej kluczowych elementów, które mogą wypalić dziurę w kieszeni, jeśli nie oceniono prawidłowo. Dlatego, ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić wyciek oleju silnikowego podczas zakupów w pre-owned rynku.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to sprawdzić dip-stick. Samochody z przeciekającym silnikiem zazwyczaj mają tendencję do mniej niż optymalny poziom oleju. Więc jeśli poziom oleju jest coś, ale jak na zalecenia producenta, należy postępować ostrożnie.

Kolejną rzeczą, którą ujawnia kontrola bagnetu jest to, czy w oleju znajduje się osad. W większości przypadków, gdy mamy do czynienia z wyciekiem, mamy do czynienia z gorszym smarowaniem, co prowadzi do zwiększonego tarcia, a jeśli nie jest kontrolowane, do śladowych ilości wiórów metalowych w oleju.

Podczas gdy jeden jest na to, kontrola zatoki silnika na całość jest koniecznością, jeśli chodzi o używane samochody. Wycieki oleju mają tendencję do dostać się na przewodach w komorze silnika i te często zostawić znaki ostrzegawcze, które nie mogą być ukryte.

Również wziąć samochód na przejażdżkę i zwrócić szczególną uwagę na hałas z komory silnika. Silnik może pracować cicho, ale ujawnić swoje słabe zdrowie, gdy jest wystarczająco rozgrzany. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić, czy nie ma wycieku oleju silnikowego. Często wystarczy prosta naprawa. Ale nie wierz tylko na słowo sprzedawcy. Zadaj szczegółowe pytania. Jeśli jest to samochód, który szczególnie Ci się spodobał, poszukaj drugiej opinii niezależnego rzeczoznawcy, który ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby ocenić sytuację.

Wreszcie, idź za swoim przeczuciem. Jeśli dana transakcja wydaje się podejrzana, zatrzymaj się i nie kontynuuj, dopóki wszystkie wątpliwości nie zostaną wyjaśnione w sposób zadowalający.