Kia Soul EV

Udostępnij

Popularność i znaczenie samochodów elektrycznych znacznie wzrosły na całym świecie. Można natknąć się na różne modele pojazdów elektrycznych dostępne na rynku od sprawdzonych producentów. Kia Soul EV jest jednym z takich modeli, który charakteryzuje się odważnym wyglądem dzięki swoim unikalnym wymiarom.

Kia soul ev

Soul EV wyposażony jest w polimerową baterię litowo-jonową, która posiada 27 kWh energii. Ultra-gęsta bateria została opracowana tak, aby zmaksymalizować wrażenia z jazdy przy minimalnej ingerencji w kabinę. Bateria jest dobrze umieszczona pod podłogą samochodu, co zapewnia większą przestrzeń w kabinie. Ten EV jest załadowany najszybszym portem ładowania, gdzie 480-voltowy prąd stały (DC) jest najszybszym sposobem zasilania. W ciągu 30 minut można osiągnąć 80% naładowania przy użyciu ładowarki o mocy 50 kW. Pozostałe dwie opcje ładowania to gniazdo 120 V i ładowarki 240 V.

Ten samochód z duszą Kia został opracowany i zaprojektowany tak, aby oferować 96% wydajności. Silnik elektryczny oferuje 109 koni mechanicznych i zapewnia płynne działanie. Daje wyjątkową wydajność i 210 lb ft natychmiastowego momentu obrotowego. Szybkie przyspieszenie i wydajny napęd jest w dużej mierze zasługą jego lekkiej konstrukcji. Dzięki nowoczesnemu systemowi hamowania regeneracyjnego odzyskuje energię kinetyczną, gdy zwalniasz lub używasz hamulców. Odzyskana energia jest bezpośrednio wykorzystywana do ładowania akumulatora.

Wnętrze Kia Soul EV obiecuje najwyższy komfort i elastyczność. Wnętrze wygląda modnie dzięki skórzanym siedzeniom i ma dużo miejsca w środku dzięki akumulatorowi pod podłogą. Składane tylne siedzenia oferują dużą ilość miejsca do przechowywania. Soul EV zdobył wyróżnienie w postaci pierwszej i jedynej w branży walidacji roszczeń środowiskowych UL. Zostało to oparte na dziewiętnastu częściach całkowitej masy wnętrza tego EV, które składają się z materiałów pochodzenia biologicznego.

Nadwozie Kia Soul EV charakteryzuje się dwutonową kolorystyką i reflektorami z wiązką projektorową o niebieskim zabarwieniu. Tylne lampy zespolone LED zapewniają wyjątkową widoczność. Inne cechy premium to plakietka Eco Electric, światła przeciwmgielne akcentowane na niebiesko oraz ekskluzywne wzory przedniej i tylnej fascii.

Większość nowych samochodów Kia jest zintegrowana z zaawansowanymi technologiami. Najnowszy system UVO EV Services i bezpłatna aplikacja UVO EV Services pomagają połączyć ten EV z urządzeniem mobilnym. Dzięki temu można otrzymywać powiadomienia o stanie baterii, odblokowywać drzwi kierowcy i regulować klimat w samochodzie. Dzięki UVO możesz uzyskać intuicyjną kontrolę bezpośrednio w podróży.