Mercedes-Benz C350e Plug-In Hybrid

Udostępnij

Nie da się ukryć, że zielone samochody są potrzebą chwili, i to jest powód, dla którego wszyscy producenci samochodów na całym świecie pracują nad zieloną technologią, aby zasilić swoje przyszłe pojazdy. Mercedes-Benz, niemiecki producent samochodów, ogłosił niedawno, że do 2017 roku wprowadzi na rynek 10 samochodów hybrydowych typu plug-in. Nowy Mercedes-Benz C 350 Plug-in Hybrid, pokazany na 2015 North American International Auto Show (NAIAS), jest jednym z ekologicznych samochodów Mercedesa, który jest dostępny w formatach Saloon i Estate.

Mercedes-benz c350e plug-in hybrid

C350e Plug-in hybrid łączy w sobie wydajność, dynamikę i komfort - wszystko razem. Napędzany silnikiem elektrycznym i turbodoładowanym, 4-cylindrowym silnikiem z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, dostarcza zintegrowaną moc 279 KM z 600Nm momentu obrotowego. Zarówno wersja sedan, jak i Estate zapewniają osiągi samochodu sportowego. C350e to jeden z najbardziej wydajnych paliwowo samochodów ekologicznych, który zużywa zaledwie 2,1 litra paliwa na 100 km i oferuje zasięg do 31 km w trybie całkowicie elektrycznym.

C350e to jeden z pierwszych hybrydowych samochodów plug-in Mercedes-Benz wyposażony w wydajny 4-cylindrowy silnik benzynowy. Układ napędowy jest wzmocniony systemem bezpośredniego wtrysku z rozpyłowym spalaniem z wykorzystaniem elektronicznie sterowanego wtrysku wielokrotnego i zapłonu wieloiskrowego, który zapewnia wyjątkowe osiągi przy wysokiej efektywności paliwowej i niższej emisji dwutlenku węgla. W trybie całkowicie elektrycznym automatyczna skrzynia biegów 7G-Tronic Plus odłącza silnik benzynowy od układu napędowego. C350e przyspiesza 0-100 km/h w 5,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Zarówno wersja sedan, jak i kombi są wyposażone w zawieszenie Airmatic, system hamowania regeneracyjnego, system kontroli klimatu przed wejściem (sterowany przez internet) oraz pakiet technologii wspomagających kierowcę. Pojazd może pracować w czterech trybach - Hybrid, E-Mode, E-Save i Charge - oraz w pięciu trybach pracy skrzyni biegów. Wysokonapięciowy zestaw akumulatorów litowo-jonowych o łącznej pojemności 6,2 kilowatogodzin potrzebuje 1 godziny 45 sekund na pełne naładowanie z zewnętrznego źródła zasilania.

C350e posiada elementy stylizacji zewnętrznej Avantgarde, w tym centralnie umieszczoną gwiazdę i sportową osłonę chłodnicy. Zarówno model sedan, jak i kombi oferowane są z opcjonalną linią wyposażenia zewnętrznego Exclusive, która obejmuje m.in. trzypunktową gwiazdę na masce silnika i klasyczną osłonę chłodnicy. C350e Plug-in hybrid to jeden z najbardziej ekologicznych i dających wiele radości z jazdy samochodów Mercedes Benz, który jest już dostępny na rynkach europejskich.