Nowa technologia samochodowa ograniczająca jazdę pod wpływem alkoholu

Udostępnij

Dla wszystkich tych, którzy uważają, że picie i prowadzenie samochodu jest czynem dopuszczalnym, trzeba pomyśleć jeszcze raz. Istnieje kilka ostatnich osiągnięć w technologii samochodowej wydaje się działać przeciwko tej koncepcji. Technologia z Uniwersytetu w Michigan twierdzi, że pijanych ludzi można powstrzymać przed prowadzeniem samochodu.

Technologia samochodowa, która ogranicza picie i prowadzenie samochodu

Aby zrealizować to zadanie, zespół zainstalował urządzenia blokujące zapłon alkoholu w nowych pojazdach. Po zainstalowaniu tego urządzenia, kilka zespołów badało skutki uboczne tej nowej technologii samochodowej i wyniki były zaskakujące. Zespół badawczy U-M Injury Center i U-M Transportation Research Institute obserwował jego wpływ przez okres 15 lat. Stwierdzili, że około 85% zgonów można by uniknąć, gdyby ta blokada była zainstalowana w samochodzie. Powodem jest to, że maksimum wypadków zdarza się tylko w wyniku kraks, w których uczestniczą kierowcy pod wpływem alkoholu. Statystycznie oznacza to, że około 59 000 istnień ludzkich mogłoby zostać uratowanych.

Jeśli chodzi o obrażenia, ta nowa technologia samochodowa mogłaby uchronić około 1,25 miliona ludzi od obrażeń. Pod względem kosztów, pomogłoby to zaoszczędzić około 343 miliardów dolarów w ciągu tych 15 lat. Chociaż ta technologia samochodowa ma przynieść korzyści wszystkim grupom wiekowym, jej wpływ byłby głównie scentralizowany wokół nieletnich, którzy są blisko wieku picia. Należy zauważyć, że wszystkie te wnioski były badane według parametrów USA. Ale pomyśl, jak pomocne byłoby to w indyjskim scenariuszu.

Nikt nie może zapomnieć niedawnego wyroku dla słynnego 12-letniego przypadku "hit-and-run", który był dzięki uprzejmości pijanego celebryty. Gdyby system taki jak ten obowiązywał w tym czasie, tak wiele istnień ludzkich, czasu, pieniędzy i energii zostałoby uratowanych. Jeśli chodzi o technologię motoryzacyjną, jest to zdecydowanie mile widziany ruch i czekamy na zainstalowanie go we wszystkich nadchodzących samochodach w nadchodzących latach.