Oświetlenie OLED Concept by Audi

Udostępnij

Wraz z ekskluzywnym uruchomieniem Q3, niemiecki gigant produkcyjny - Audi - chce rozszerzyć swój udział w rynku indyjskim. Firma wymyśliła nową technologię motoryzacyjną, która jest Audi OLED Oświetlenie z pomocą i wskazówek Varroc Lighting Systems. Wcześniej wpadła na pomysł reflektorów Matrix, które zapobiegają oślepianiu nadjeżdżających kierowców, gdy reflektory są na wysokich światłach. Teraz firma planuje wprowadzić organiczne diody LED, które początkowo będą montowane w tylnych światłach. Uważa się, że ten system oświetleniowy pozwoli na uzyskanie jednorodnego, oświetlonego wyglądu przy ultracienkich profilach.

Audi oled lighting concept

Jak wszyscy wiemy, LED to skrót od Light Emitting Diode i są one bardzo wrażliwe na temperaturę. OLED jest jak każda inna dioda LED. Jedyną różnicą jest zastosowanie związków organicznych w warstwie emisyjnej. Dzięki tej warstwie, związki organiczne osadzają się w postaci rzędów i kolumn tworząc piksele (wyświetlacz) o różnych kolorach. Początkowo był on używany w wielu urządzeniach elektronicznych i cyfrowych, ale wraz z rozwojem w tej dziedzinie technologii, ten system oświetlenia jest obecnie używany w sektorze motoryzacyjnym, jak również. W porównaniu do zwykłej diody LED, ten system oświetlenia może być rozwijany w produkcji świateł o różnych kolorach, co jest z pewnością wielki dodatek do tej technologii. Organiczne diody LED są w niektórych miejscach przezroczyste, a pomysł Audi OLED polega na ułożeniu ich jedna na drugiej, co daje niepowtarzalne wrażenie w oświetleniu tylnej lampy. Ideą niemieckiego producenta jest płynna animacja przepływająca przez całą tylną część, która będzie przekazywać wszystkie ważne informacje innym kierowcom.

audi

Wraz z pojawieniem się na rynku koncepcji oświetlenia Audi OLED, można oczekiwać lepszych i bogatszych wrażeń świetlnych w swoim pojeździe. Biorąc pod uwagę liczbę samochodów Audi w Indiach, ta technologia motoryzacyjna z pewnością przyciągnie wzrok konsumentów i przyniesie firmie dość pozytywne rezultaty. Audi dało również wskazówki dotyczące stosowania OLED-ów na całym ciele pojazdu, wewnątrz i na zewnątrz, co pozwala na podświetlenie klamki drzwi. Ta technologia samochodowa jest na pewno uderzyć uwagę i atrakcyjność kierowców. Różne Audi Car Dealers w Indiach są również przechowywanie zapasów OLED dla tych konsumentów, którzy chcą, aby ich regularne oświetlenie system dostać zastąpione nowym Audi OLED systemu oświetlenia. Technologia ta jest nie tylko dobre w odniesieniu do wyglądu i stylu pojazdu, ale jest również oszczędność energii. Tak więc, coraz je zainstalować w miejsce konwencjonalnego systemu oświetlenia jest zdecydowanie świetny pomysł.