Ram Charan w swoim Aston Martinie

Udostępnij

Gwiazdy uwielbiają eksponować swoje luksusowe i drogie samochody sportowe, a niektóre z nich są znane ze swojej wspaniałej kolekcji. Ram Charan, słynny aktor z Telugu, jest jednym z niewielu celebrytów, którzy mają obsesję na punkcie łabędzich i potężnych samochodów. Aktor jest właścicielem Mercedesa-Benze SLK 280, Audi A4, Range Rover Evoque, Aston Martin V8 Vantage i Jeepa.

Ram Charan w swoim Astonie Martinie

V8 Vantage od Astona Martina jest jednym z jego ulubionych samochodów, który wystąpił również w filmie James Bond. V8 Vantage został mu podarowany przez jego teściów jako prezent ślubny. Jest to kultowy brytyjski samochód sportowy, choć nie należy do popularnych samochodów celebrytów. Vantage zawsze był znany z agresji, designu skoncentrowanego na kierowcy i kompaktowości. Model ten oparty jest na skróconej wersji aluminiowej platformy VH, podczas gdy jej dłuższa wersja wykorzystywana jest w droższych DB9 i Vanquish.

Aston Martin V8 Vantage dzieli swoje elementy stylistyczne z DB9, ale w kompaktowej obudowie. Charakteryzują go skomplikowane światła ksenonowe z kierunkowskazami LED, szablonowe otwory wentylacyjne otoczone wąską linią chromu przechodzącą w metalurgię drzwi, wspaniałe, wysuwane klamki drzwi i lusterka wsteczne.

W 2012 roku samochód otrzymał znaczące zmiany stylistyczne, inspirowane modelami edycji specjalnych. Zewnętrzne aktualizacje obejmują przeprojektowany dolny zderzak przedni z dużym wlotem powietrza, tylny dyfuzor i nowe przetłoczenia boczne. Wnętrze również wygląda bardzo sportowo i ekskluzywnie. Fotele są wyjątkowo stabilne i wygodne podczas długich podróży. W pełni skórzane wnętrze oraz nawigacja satelitarna firmy Garmin wraz z tempomatem i łącznością Bluetooth należą do wyposażenia standardowego.

V8 Vantage jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 4,8 litra, który wytwarza moc 420 KM i moment obrotowy 470 Nm. Wersja manualna osiąga prędkość 0-60mph w 4,7 sekundy, podczas gdy automatyczna Sportshift II potrzebuje 4,3 sekundy. Jazda V8 Vantage to czysta przyjemność. Jest szybki, stabilny i nigdy nie narzeka na nierówności nawierzchni. Doskonałe właściwości jezdne. Początkowo Vantage jest nieco pstry, ale wraz ze wzrostem prędkości pokazuje swoje  podstawowe zalety, czyli stabilny i zrównoważony napęd oraz doskonałą kontrolę nad ciałem. Samochody Aston Martin w Indiach to dość rzadki widok, ponieważ są one własnością kilku gwiazd i potentatów biznesowych. 

Więcej na: http://autodetailing.edu.pl