Rodzaje past polerskich w Meridian Car Service

Udostępnij

Rodzaje past do polerowania w Meridian Body Shop

Nawet najwyższej jakości lakier nie jest niezmienny na zawsze. Spowodowane jest to nie tylko różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, na które narażona jest warstwa wierzchnia, ale również ekstremami temperaturowymi, które w naszym klimacie nie należą do rzadkości.

W celu wyeliminowania niekorzystnych efektów, które nie tylko psują wygląd, ale również zmniejszają odporność korpusu na korozję, stosuje się polerowanie. Jednak ta metoda jest skuteczna tylko w przypadku powierzchownych uszkodzeń, w przeciwnym razie konieczne jest posiadanie nowego lakieru.

Główne rodzaje polerowania samochodów

Istnieje kilka rodzajów polerowania:

  • ścierniwo;
  • ochronny
  • połączone.

Specyfika polerowania ściernego polega na tym, że lekko uszkadza ono powierzchnię, natomiast polerowanie ochronne pozostawia ją nietkniętą.

Zasada polerowania ściernego polega na nałożeniu na powierzchnię twardej substancji, która zeskrobuje niewielką część osadu i wierzchnią warstwę lakieru. Pomaga to wyrównać grubość uszkodzonej powłoki z pozostałymi obszarami. Stosuje się go tylko w przypadku powierzchownych zarysowań powstałych podczas jazdy, np. spowodowanych przez piasek. Pomaga również usunąć uszkodzenia lakieru i przywrócić mu blask.

Zasada tego procesu polega na wypełnieniu rys i pęknięć specjalną substancją - środkiem polerskim, który jest odporny na działanie wody i agresywnych środków chemicznych.

Lokalizacja aplikacji

Istnieją nie tylko różne rodzaje lakierów, ale także sposoby ich stosowania. Zarówno odmiany ścierne jak i ochronne mogą być:

  • Miejscowy - stosowany tylko na jednym obszarze samochodu;
  • Renowacyjny - stosowany w celu przywrócenia powierzchniom dawnego blasku;
  • Głęboka obróbka jest konieczna, gdy lakier fabryczny nie jest w stanie zapewnić dobrej ochrony lub gdy jest poważnie uszkodzony.

Najdroższe jest polerowanie głębokie, najtańsze zaś polerowanie miejscowe.

W tym artykule zajęliśmy się polerowaniem karoserii, ale procedura ta może być przeprowadzona również na innych elementach. Reflektory w szczególności wymagają polerowania, to nie tylko pomaga przywrócić wygląd, ale także poprawia jakość i zakres oświetlenia. Polerowania może wymagać również przednia szyba, ponieważ z czasem widoczność się pogarsza, co może prowadzić do wypadku.

14.11.2017, 928 wyświetleń.