Technologia aktywnego chłodzenia telefonu Chevroleta

Udostępnij

Technologie samochodowe to nie tylko integracja funkcjonalności smartfonów z pojazdami. Niektóre z nich starają się również dbać o telefony i utrzymywać je w bezpiecznym stanie, gdy użytkownik cieszy się jazdą. Najnowszym tego przykładem jest technologia aktywnego chłodzenia telefonu firmy Chevy, która od momentu wprowadzenia na rynek zdobyła wszystkie serca i aplauz. Wysokie temperatury mogą łatwo zamienić Twój pojazd w piekarnik zmuszając go do nagrzewania wszystkiego, co staje się jego częścią, w tym pasażerów i ich telefonów. Pasażerowie mogą raczej zadbać o siebie, otwierając okna lub włączając klimatyzację, ale instrumenty elektroniczne, takie jak smartfony, mogą potrzebować specjalnych mechanizmów, aby zachować chłód. Opracowana przez Chevroleta funkcja aktywnego chłodzenia telefonu jest prostym rozwiązaniem tego problemu.

Technologia aktywnego chłodzenia telefonu Chevroleta

Nadmierne ciepło może prowadzić do wyłączania się telefonów, a nawet powodować komplikacje w ich ładowaniu. Problem ten został odkryty przez niektórych inżynierów podczas projektowania podkładek do ładowania telefonów w okresie letnim. Aby rozwiązać ten problem, połączyli oni bezprzewodową skrzynkę ładującą z systemem HVAC samochodu poprzez otwór wentylacyjny. Tak długo, jak klimatyzacja jest włączona, telefon będzie nadal uzyskać chłodne powietrze. Dzięki temu telefon będzie aktywny niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Wszystkie samochody Chevroleta, wyposażone w podkładki do ładowania bezprzewodowego, będą prezentowane z tą funkcją. Chevrolet uwzględnił jeszcze na liście modele 2016 Malibu, Impala, Volt i Cruze. Modele te mają trafić na rynki w przyszłym roku.

Nowa technologia motoryzacyjna w samochodach Chevy to kolejne zabezpieczenie, dzięki któremu uwaga kierowcy pozostanie na drodze. Niemal każdy producent samochodów dokłada starań, aby to zapewnić. Patologiczna chęć pozostania w kontakcie podczas jazdy stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, które może mieć fatalne skutki. Fizyczna separacja pomiędzy telefonem a użytkownikiem może być skutecznym środkiem minimalizującym to ryzyko. Kierowcy rzadziej spoglądają na swój telefon i martwią się o jego ładowanie.